C. G. Jung - wewnętrzna podróż:
CIEŃ - ukryta mocWszystko, co spoczywa w nieświadomości, chce stać się zdarzeniem, a i osobowość pragnie rozwinąć się ze swych nieświadomych uwarunkowań i przeżyć siebie jako całość.

C. G. Jung

Oto Lilith - "ogniście namiętna istota żeńska, która współżyła z pierwszym człowiekiem", ale kiedy Bóg stworzył Ewę, "uniosła się w powietrze i odleciała nad Morze Czerwone", skąd wciąż "próbuje usidlić ludzkość." "Rabini uważali Lilith za pierwszą żonę Adama stworzoną tak jak on z prochu ziemi, skutkiem czego Lilith uważała siebie za równą Adamowi i nie chciała z nim współżyć, leżąc pod Adamem. Ostatecznie uciekła od swego męża (według innych wersji wygnał ją sam Bóg), a Adam otrzymał za żonę Ewę, którą Stwórca powołał do istnienia z żebra mężczyzny."

Poznajemy także "wielkiego boga Pana, którego Grecy nazywali Wielkim Wszystkim. Według mitologii jego rodzicami byli Hermes i nimfa Dryope. Dziecko narodziło się tak brzydkie – z rogami, brodą, ogonem i kozimi nogami – że matka uciekła w przerażeniu. Hermes wziął je na Olimp, aby dostarczyć bogom rozrywki. Pan najchętniej przebywał w lasach i na pastwiskach Arkadii. Uosabiał dzikiego ducha oraz nieskrępowaną naturę i związany był z kultem fallicznym. (...) Diabeł – Pan, pomimo swej brzydoty, jest Wielkim Wszystkim – amoralny, ordynarny, prostacki i prymitywny, należy jednak do świata bogów. "

Energia, jaką zużywamy, aby ujarzmić prymitywny, amoralny - naturalny impuls własnej osobowości jest energią straconą. Jednak, jeśli odważymy się spojrzeć w oczy "diabłu", strasznemu-nieznanemu w sobie, mamy szansę na wyzwolenie życiodajnego, niespożytego źródła kreatywnej mocy. Używając narzędzi psychologii procesu, muzyki, tańca oraz jogicznej pracy z ciałem, spotkamy się z ukrytymi, często wstydliwymi aspektami samego/samej siebie: z naszą cielesnością i impulsami seksualnymi, z tym, co ukryte tworzy nasz cień, a co odsłonięte i zintegrowane, zamienia się w źródło życiodajnej energii. Spotkamy się z "niższym", "prymitywnym" w nas. Pierwotną kobietą, pierwotnym mężczyzną. Dzięki temu, będziemy mieć szansę na pokonanie "demona" i otwarcie się na nową, naturalną, dopełniającą nasze codzienne ja część osobowości.

Prowadzący:     Dr Arkadiusz Tabero filozof, psychoterapeuta, dyplomowany   nauczyciel Hatha Jogi. Posiadam rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu do prowadzenia terapii i pracy z grupami pod superwizją. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu.

Miejsce – Laboratorium Psychologii Procesu, ul.Żelazna 69a lok.28, Warszawa

Cena: 240 zł, 190zł - studenci psychologi procesu

Termin: 29 – 30 września, sobota g. 10-16, niedziela g. 10–15

Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną lub mailową:
Arkadiusz Tabero 603 779 158, mail: taberoarek@gmail.com
oraz wpłatę zaliczki 100zł na konto: Arkadiusz Tabero Bank Millenium 66 11602202 00000000 55382833 z dopiskiem: warsztaty 29-30 września